Testolvasás – Az összefüggések láncolata és a Gyermektestolvasás kurzusról tájékoztatásul


Mit jelent, mit foglal magában, mit takar a “Testolvasás – Az összefüggések láncolata” című kurzus?
Kinek szól? Miről szól? Mit tanulhatsz meg?

Ha gyógytornász vagyok, akkor ad valami többet, újat, mint amit tanultam a főiskolán?
Ha edző / masszőr vagyok, akkor érteni fogom, miről van szó?

Többen tettétek már fel ezeket a kérdéseket… ígyekszem ezt úgy körülírni, hogy világossá és teljesen egyértelművé váljon, miről is szól ez a kurzus. Remélem, ezzel el tudom oszlatni a fátylat, a kétségeket és rájössz, ha több akarsz lenni, mint egy átlagos edző, masszőr, gyógytornász, stb, akkor ez a kurzus Neked szól!

Egy kis időutazás ebben a témában, mielőtt kifejteném a mondandómat…

Ennek a képzésnek az ötlete már évekkel ezelőtt, több, mint 12 éve fogalmazódott meg bennem. 1993 óta foglalkozom különböző rendszerekkel a rehabilitáció témakörében. Kezdtem a keleti irányzatokkal, ahol a holisztika “lakik”. Egészen az ELTE kínai-tibeti szakáig vezetett ez az út, ahol igazán hiteles gyógyászati szövegekkel volt szerencsém találkozni és foglalkozni. Mindemellett a Mestereimtől tanultakat igyekeztem rendszerezni, nem csak a hagyományos kínai orvoslás, hanem a reflexológia, a gyógymasszázs témakörében egyaránt.

Mint több kollégámat, engem is megszállt az a vágy, hogy az addig tanultakat egy, “saját” rendszerbe helyezzem, aztán rájöttem, hogy minden rendszer önmagában rendszer, egymásra vetíteni, egymárba erőltetni azokat nem vezet jóra. De felmerült a nagy kérdés!? Hogyan lehetséges az, hogy minden rendszer működik, mégsincs egy “mindent megoldó” rendszer? Ez a gondolkodás vezetett el addig, hogy felismertem, a holisztika nem csak keleten, hanem itt, nyugaton is “lakik”. Már csak meg kellett keresni. 🙂

A felismerés a fasciális-mátrixszal, a kötőszöveti rendszerrel való egyre mélyebbre ható tanulmányaim során történt. Ráeszméltem arra, hogy a csodálatos emberi test maga a “holisztika”. Mindazon rendszerek, amelyeken keresztül vizsgáljuk az emberi testet, igazából “szemüvegek”, amiket felvéve végigpásztázzuk azt és a rendszer nyelvén megállapíthatunk ezt-azt, és ennek alapján építhetjük fel a terápiás tervet.

A felismerést újabb felismerés követte, mégpedig az, hogy mindezt átadni, taníthatóvá tenni, nem is olyan egyszerű. Az első mini teszt-kurzusokon és a későbbi képzéseken is szembesültem azzal a ténnyel, hogy azok az összefüggések, amiket felfedeztem, a hallgatóság számára nem is olyan egyértelmű, nem látják, nem veszik észre azokat, pedig ugyanazt nézzük. A másik véglet – főként gyógytornász kollégáknál fordult elő – az volt, amikor “túl evidens, ezt már tanultuk” típusú kritikába futottam bele, de azért itt is kiderült, hogy nem minden “szemüveg” állt rendelkezésükre. Abban a pillanatban, ahogy egy résztvevő felpróbál egy másik “szemüveget”, mint amit addig használt, egy szempillantás alatt elkezdi átlátni az összefüggéseket is.

A “titok” abban rejlik, mennyire vagyunk képesek szemléletmódot váltani, akár egy pillanat alatt, tudatában mindannak, amit egy másik szempontból vettünk észre. Ezeknek a meglátásoknak, felismeréseknek összessége adja az eredményt, azaz sikerül átlátnunk az összefüggések láncolatát, meg tudjuk fejteni a kliens által elhozott kincses térképet.

Aztán kiderült, hogy bizony azok, akik először “nem láttak semmit” és azok is, akik azt vélték “mindent látnak”, elkezdtek másképpen nézni és látni. Sikerült úgy felépítenem a kurzust, hogy mindkét végletet képviselő résztvevő számára egyértelműen követhetővé váljon az a gondolkodásmód, amit ezen a kurzuson tanítok. Ebben a sikerben rengeteget segítettek a kritikák, az őszinte vélemények, amit ezennel is köszönök valamennyi eddigi résztvevőnek. Nekik köszönhetem, hogy egyre taníthatóbbá, befogadhatóbbá és nem utolsó sorban a gyakorlatban hatékonyan alkalmazható szemléletet tudok átadni mindannak, aki részt vesz a képzésen, függetlenül attól, hogy a sport, vagy az egészségügy bármely területéről érkezik.

A témákról, a “szemüvegekről” egy kicsit bővebben…
– anatómia, másképp
– szegmentek
– fasciális-mátrix
– kötőszöveti zónák
– hegek
– reflexológia
– gyakorlati alkalmazás (a résztvevők érdeklődési körének megfelelően)

A kurzus során minden bizonnyal érinteni fogjuk a keleti hagyományokat is, de a képzés lényege, hogy a nyugati szemléletmódot vegye alapul és a fasciális-mátrixra, mint egy három dimenziós, “fizikai holisztikus kivetülésre” helyezze a hangsúlyt. Megjegyzem továbbá azt is, hogy a képzésen szó esik Thomas Myers munkásságáról, de ezen a kurzuson az általa képviselt megközelítés csak egy a sok egyéb “szemüveg” közül.

Válaszolva a kezdeti kérdésekre…

Mit jelent, mit foglal magában, mit takar a “Testolvasás – Az összefüggések láncolata” című kurzus?
Kinek szól? Miről szól? Mit tanulhatsz meg?

A “Testolvasás – Az összefüggések láncolata” kurzuson egy olyan szemléletet sajátíthatsz el, amelynek gyakorlati alkalmazása során könnyebbé válik…
– felismerned a kliensed problémáját,
– észrevenni a problémák közti összefüggéseket,
– rendszerezni a korábbi tanulmányaidat,
– az ismereteid gyakorlati alkalmazása,
– felépíteni az edzéseket, a terápiás terved.

Ha gyógytornász vagyok, akkor ad valami többet, újat, mint amit tanultam a főiskolán?

Igen. A főiskolán rengeteg információt halmoztál fel. Jó néhány “szemüveg” áll rendelkezésedre. A kérdés az, képes vagy-e ezektől legalább egy kicsit megválni? Ha sikerül és újra felveszed a már megszokott “szemüveged”, garantálom, hogy tisztább, átfogóbb képet fogsz kapni a kliensedről, mint korábban. Hatékonyabbá, eredményesebbé válsz!

Ha edző / masszőr vagyok, akkor érteni fogom, miről van szó?

Igen. Magyarul beszélünk… időnként biztos ki fog csúszni a számon némi latin, de ha valamit nem értesz, meg tudod kérdezni! 🙂 Edzőként, masszőrként megvan mindaz az alaptudásod, amire ezt a kurzust fel tudod építeni. Biztos lehetsz abban, hogy a klienseid rejtett problémáira is fényt fogsz tudni deríteni, így a kívánt célokat könnyebb lesz elérni.

FONTOS! A “Testolvasás – Az összefüggések láncolata” kurzus a Gyermektestolvasás képzés alapjául szolgál.

A GYERMEKTESTOLVASÁS tanfolyamot minden, gyermekekkel foglalkozó, segítő hivatást választott szakembernek (gyógytornász, konduktor, gyógypedagógus, pedagógus, testnevelő, edző, védőnő, gyermekorvos, stb) javasoljuk.

A kurzussal kapcsolatos egyéb információt, a jelentkezéssel kapcsolatos teendőket ide kattintva olvashatod!

Hozzászólás